Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Akvaryum
Barınak Hastalığı
Genel
Hamster Bakımı
Hayvanlar ve Sağlığınız
İguana Bakımı
Irklar
Kanlı İshal
Kaplumbağa Bakımı
Kedi Bakımı
Kedi Eğitim
Kedi Ve Köpek Hastalıkları
Kedilerde Vücut Dili
Köpek Bakımı
Köpek Hastalıkları
Papağan Türleri
Sürüngenler
Tarantula Genel Bakımı
Tavşan Bakımı
Uncategorized
Kedi Barınakları Hakkında
19 Kasım 2015
0
hayvankolik-barınak

Kedi barınakları hakkındaki yazımızı inceleyiniz.

Kedi barınakları hakkında bilgilere tabii ki de değineceğim fakat önce bahsetmek istediğim barınak nedir? Barınak dendiği zaman sokakta yaşayan hayvanların korumak ve bakmak amaçlı kurulan özel ve devlet tarafından açılan kuruluşlardır. Bu kuruluşlar rehabilitasyon merkezleri olarak da anılmaktadır. Sahibi tarafından şiddet gören hayvanları ve yaralı hayvanları bu merkezlerde özel veteriner hekimler tarafından bakılıp gerekli müdahaleleri yapılarak iyileştirilip sahiplendiriliyorlar. Sokak köpeklerini çoğunu da bu kuruluşlar kısırlaştırılıp zararsız olanları tekrar aldıkları sokak ve mahallere geri bırakıyorlar bütün aşılarını yaptıktan sonra kulaklarına da küpe takıyorlar.

Kedi Barınakları

Kedi barınaklarından söz etmek gerekirse köpek barınaklarından bir farkı olmayışıdır. Sadece kedi barınaklarının bulunduğu bölgelerde köpekleri barındırmazlar yani şöyle ki bu mekanlar sadece kedilerin yaşam alanıdır. Burada sadece ve sadece aşıları yapılmış tedavisi gerçekleşmiş kediler bulunmaktadır. Sahipleri tarafından terkedilen, sokaktan toplanan her cins kedi bulunmaktadır.

Kedi Barınaklarındaki Kediler

Barınakta birçok cins kedi ve birçok kırma kedi bulunmaktadır. Diğer değişle sokak kedileridir. Burada karşılaşacağınız kediler bir heves için alınıp evde bakılırken daha sonra ben bakamıyorum evi pisletiyor, küçükken sevimliydi şimdi kılları dökülüyor gibi sebeplerden dolayı sokağa atılan kediler ve ya barınağa bırakılan kedilerdir. Bu kedilerin duyarlı vatandaşlarımız sayesinde barınaklarımızda sahip çıkıyoruz. Çoğu kedi ölümle burun burunayken gönüllü veteriner hekimlerimiz tarafından hayata döndürülüp yen sahiplerini beklemektedir.

Kedi Barınaklarını Ziyaret Edebilir Miyim?

Elbette kediler de her hayvanlar da olduğu gibi sevilmeye ilgi gösterilmeye ihtiyaç duymaktadırlar. Kedi barınaklarını çalışma saatlerine göre her gün saat sabah on ve akşamüstü beş gibi aralıklarla ziyaret edebilirsiniz. Ki bu gerçekten onların için moral ve mutluluk sağlayacaktır. Kesinlikle barınağa giriş hayvanları ziyaret için ücret ödemezsiniz tamamen ücretsizdir. Kedi barınaklarına giderken elinizden gelen, yapabiliyorsanız kedi mamaları, makarna, gazete, eski kıyafetler ve eski eşyalar gibi hayvanların kullanabileceği ve onlardan bir şeyler olacağını düşündüğünüz şeyleri götürebilirsiniz. Bu sayede hem barınağa yardım hem de kedilerimize yardım etmiş olursunuz.

Kedi Barınaklarından Kedi Sahiplenebilir miyim?

Elbette kedileri barınaklardan sahiplene birsiniz. En çok sorulardan biri barınaktan kedi sahiplensem ücret öder miyim? Kesinlikle ve kesinlikle ücret ödemezsiniz. Fakat şöyle bir şey yapabilirsiniz. Barınaktan kedi sahiplenmek istiyorsanız eğer kedi maması ya da makarna gibi kedilere verilebilecek ihtiyaçların karşılanması için yardımda bulunabilirsiniz bu tamamen sizin vicdanınıza kalmış bir durumdur. Kedileri aldığınız zaman sizlere size ait olduğunu belgelen kedi kimlik kartları çıkartılmaktadır. Bur da bulunan kediler gerçekten çok güzel ve bakımlılardır petshop’tan kedi almak için bir sürü para harcanmaktadır ve daha sonra soka bırakılan kediler barınaklarda öylece beklemektedir. Bu aslında hayvanlara yapılan zülümdür. Evde baktıktan sonra sokağa atılan kediler için söylüyorum bunu. İstediğiniz bütün kedi cinslerini buradan bulabilirsiniz ve barınaktan kedi sahiplenmek ücretsizdir.


Yorum Yazın

Yorum yazmak için giriş yapınız.