Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Akvaryum
Barınak Hastalığı
Genel
Hamster Bakımı
Hayvanlar ve Sağlığınız
İguana Bakımı
Irklar
Kanlı İshal
Kaplumbağa Bakımı
Kedi Bakımı
Kedi Eğitim
Kedi Ve Köpek Hastalıkları
Kedilerde Vücut Dili
Köpek Bakımı
Köpek Hastalıkları
Papağan Türleri
Sürüngenler
Tarantula Genel Bakımı
Tavşan Bakımı
Uncategorized
Kedi ve Köpek Sahiplenme
16 Kasım 2015
0
hayvankolik-sahiplendirme

Kedi ve Köpek Sahiplenme Hakkındaki Yazımız Ve İpuçları

Bir dost edinmek gerçekten muazzam bir şey hele ki sizinle iyi anlaşabilen sadık bir dost, evet burada köpek ve kedi dostlarımızdan bahsediyorum. Her insanın elbet bir gün kedi ve köpek sahiplenme isteği ve arzusu olmuştur. Bununla birlikte birçok doküman evde köpek nasıl bakılır, evde kedi nasıl bakılır. Gibi birçok araştırma yapılmıştır. Bu araştırmalar neticesinde birçoğumuz köpek ve ya kedi sahibi olmuşuzdur.

Köpek Sahiplenme

Köpek sahiplenmek isteyen okuyucularımıza bazı öneri ve deneyimlerimizden bahsetmek isteriz ki köpek sahiplenmek isteyenlerin kesinlikle köpeğine ayırabilecek saatleri olması gerekir. Tabi ki bu vakit köpeğinizin cinsine göre farklılıklar göstermektedir. Bu yüzden sahiplenmek istediğiniz köpek ırkını iyice araştırmanız gerekmektedir. Psikolojilerini anlamanız acısından da bu önemlidir agresif mi yoksa sevecen (uysal) bir ırk mı istiyorsunuz bunun analizini araştırmanızı tavsiye ederiz.
köpek ırkları hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Neden Köpek Alırken Petshoplar Tercih Edilmemeli?

Köpek alırken kesinlikle ve kesinlikle petshopları tavsiye etmiyoruz çünkü yavrular yeterli seviyede anne sütü almadan yavru daha pahalı satarım mantığında ilerleyen petshop sahipleri doğduktan 15 gün sonra yavruları satmak için anneden ayırmaktadırlar. Bu yüzden yeterli süt almayan köpek yavruları gençlik hastalığı denilen tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanıp ölüyorlar. Bu yüzden tercihim ve önerim ya bildiğiniz bir arkadaşınızdan köpeğinizi alın ki hayvan ticaretine karşı bir insanım, ya da hayvan barınaklarından alın. İlla yavru diye tutturmamanızda da fayda var birçok internet sitesinde görebileceğiniz gibi hayvan dostlarını ücretsiz sahiplendiren birçok kişi bulunmaktadır. Tavsiyem ve önerim buralardan sahiplenin ki hayvan ticaretinin hayvan katliamının önüne geçebilelim.

Kedi Sahiplenme

Bildiğiniz üzere kediler evde bakılmak için köpeklere nazaran biraz daha kolaydır. Bu yüzden kedi sahiplenmek isteyen genellikle bayanlar olur. Kedi her hayvan da olduğu gibi sevimlidir. Bu sevimliliği bir tık öteye taşımaktadır. Yukarıdaki yazımda belirttiğim gibi kesinlikle ve kesinlikle iyice araştırmadan hayvan sahibi olmayın. Kedi barınaklarından alacağınız kediler, ücret verip alacağınız kediler her zaman daha iyi ve sevecendir. Lütfen bu ticarete son verin hayvan ticareti birçok hayvanın ölümüne sebep olmaktadır. Bu yüzden illa cins kedim olsun diye değil de sevebileceğim bana sadık bir kedim olsun diye bakın olaylara. Kedi barınaklarına gidince zaten demek istediğimi anlayacaksınızdır.
Sahiplendirme grubuzmuza göz atınız.

Kedi Ve Köpek Sahiplendirme Sözleşmesi

Evet arkadaşlar kedi ve ya köpeğinizi barınaktan sahiplendiniz. Fakat ev değişliğinden dolayı ve ya özel problemlerden dolayı artık bakamayacağınıza karar verdiniz. Ve yeni bir sahip arayışına başvurdunuz. Böyle durumlar istenmese karşılaşılacak durumlardan bir tanesidir. Buna çözüm olarak kedi veya köpek sözleşmesi bulunmaktadır. Bu sözleşmeler doğrultusunda hayvanınıza nerde nasıl bakılacak ve istediğiniz zaman gidip görme fırsatı sağlayacak bir sözleşme yapabilirsiniz. Böylece hayvanınızı iyi bakılma konusunda aklınız kalmayacak ve sahiplenen kişi ileride bakamıyorum diye soka atamayacaktır.


Yorum Yazın

Yorum yazmak için giriş yapınız.