Bize Ulaşın -
Tüysüz Kedi Cinsi Özellikleri Ve Bakımı
Tüysüz Kedi Cinsi Özellikleri Ve Bakımı

Tüysüz Kedi Cinsi Özellikleri Ve Bakımı

Tüysüz kedi ırkları

DONSKOY

Donskoy, tüysüz bir kedi ırkıdır. Bazı yavru kediler tüysüz doğarken, bazıları tüylü doğar ve zamanla tüylerini dökerler.

Donskoy, eğlenceli ve enerjik olduğu için harika bir aile kedisi olarak biliniyor. Çok cana yakın, zeki, sevgi dolu, meraklı ve sosyal bir cins.

Arkadaşları olmasını isterler, bu yüzden tek bir evcil hayvan olarak tutulmamalıdırlar.

Bu kediler yumuşak ve ılık bir cilde sahiptir, ancak çok fazla güneş ışığına maruz kalmaktan korunmaları gerekir, aynı zamanda kışında soğuktan korumalısınız.

KÖKEN: Rusya, TÜY: Yok, ÖMÜR: 12+, AĞIRLIK: -4,5 kg

 

MİNSKİN

Bu kedi bir Sphynx ve Munchkin melezidir. Orta, dikdörtgen gövdeli ve oldukça kısa bacaklıdır. Ancak Minskin'in kendine has bir özelliği var, tüyü yok! O, ailesi ve diğer evcil hayvanlar ile anlaşabilen güzel bir kedidir, özellikle yalnız yaşayan insanlar için harika bir arkadaştır.

Göbek kılsızdır, ancak vücudun bazı kısımlarında (yüz, kulaklar, kuyruk, bacaklar ve burun) tüy lekeleri bulunur.

KÖKEN: Rusya, TÜY: Yok, ÖMÜR: 12+, AĞIRLIK: -4,5 kg

 

SPHYNX

Farklı kökenleri vardır, ABD? Kanada? Avrupa? Gerçekten bilmiyoruz. İnce kemiklidir, bu kedinin temel özelliği tüysüz olmasıdır. Kırışmış ve sıkışık derisi görülür. Günlük temizlik gerektiren bir cinstir. Kulaklarına ayrıca özel dikkat gösterilmesi gerekir, kulak kiri üretirler. Canlı, eğlenceli ve bağımsızdır, diğer kediler ve hayvanlarla anlaşırlar. Sarılmayı sever ve çok sevecendir. Soğuğa ve neme karşı çok hassastır, apartman kedisidir.

KÖKEN: Kanada, TÜY: Yok, ÖMÜR: 12+, AĞIRLIK: -4,5 kg

 

PETERBALD

Rusya asıllıdır. Vücudu uzun, elmacık kemikleri büyük, kulakları üçgendir. Bacakları uzun ve incedir, bu da zarif bir görünüm sağlar. Yumuşak ve huzurlu bir kedidir, ama aynı zamanda enerjik ve meraklıdır. Aynı zamanda çok fazla ilgiye ihtiyaçları vardır.  Evdeki bütün hayvanların yanı sıra çocuklarla da iyi anlaşırlar.

KÖKEN: Rusya, TÜY: Yok, ÖMÜR: 12+, AĞIRLIK: 2,5 – 10 kg