Bize Ulaşın -
Akbaş Çoban Köpeği Özellikleri
Akbaş Çoban Köpeği Özellikleri

Akbaş Çoban Köpeği Özellikleri

Akbaş köpek cinsi

Kafa yapıları ve vücutları gerçekten bir insanı ürkütebilir hatta daha çok koyun sürüsünün içerisinde kullanıldıkları için kurtları savurma konusunda oldukça başarılıdırlar yani bu köpek türleri daha çok saldırgan bir yapıdadır fakat sahiplerine karşı asla saldırı eyleminde bulunmazlar.

Enerjileri gerçekten çok yüksektir ve günün her saatinde istediğiniz şekilde bu köpek türüyle koşuya, yürüyüşe çıkabilirsiniz veya oyunculuk duygusu fazla olmasa da bu köpek türüyle oyunlar oynayabilirsiniz. Diğer köpeklere karşı kendisini fazlasıyla savunabilir ve hatta diğer köpeklere büyük ölçüde zarar verebilir.

Bu köpek türünü yani Akbaş cinsini kolay ve hızlı bir şekilde eğitebilirsiniz, özellikle sahiplerinin komutlarını fazlasıyla dinleyeceklerdir ve komutlarını kolay bir şekilde algılayacaklardır.

Tüyleri bazılarında çok fazla olabilir fakat genellikle kısa tüylü oldukları için taranmaya ihtiyaçları yoktur, asıl olarak çoban köpeklerinden gelen bu köpek türlerinin bekçilik duygusu diğer köpek cinslerine göre çok çok daha fazladır.

Ve şimdi şaşıracaksınız: ”Bu köpek türleri yani Akbaş cinsi köpekler çocukları çok fazla severler ve onlarla oyun oynamayı çok isterler. Bir çocuğa asla zarar vermek istemezler aksine onları çok daha fazla korumak isterler ve gelebilecek her türlü zarardan her türlü savunabilir, koruyabilirler.”

Akbaş cinsi köpekleri bildiğiniz üzere evinizin içerisinde besleyemezsiniz hem davranışları olsun hem de boyutu olsun evinizde beslemenizin imkanı yoktur fakat bahçenizde bu köpeği gönül rahatlığıyla besleyebilirsiniz. Bahçenizde bağlı bir şekilde kalması değilde salık bir şekilde kalması onun daha iyi egzersiz yapmasına neden olacaktır ve bu durumda kaslarını geliştirecektir.