Bize Ulaşın -
Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi

1. HAYVANKOLİK.COM, üyelik formunu eksiksiz ve geçerli olarak dolduran herkese üyelik hakkı sağlar. HAYVANKOLİK.COM istediği takdirde üyelerin üyeliklerini sonlandırabilir..

2. Üye bu sözleşmeyi kabul etmekle baraber " HAYVANKOLİK.COM Topluluk Kuralları"nı da kabul etmiş sayılır. Topluluk kurallarına aykırı davranışlar sözleşmeye aykırılıkla aynı sonuçları doğurur.

3. Üye kendisine ait olmayan 'gerçek isim ve soyadları'nı üye ismi olarak kullanamaz. Geçerli ve aktif olan bir mail adresi bildirilmesi zorunludur. Üye, kayıt esnasında verdiği bilgilerin doğruluğunu onaylar ve bu bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sonucu peşinen kabul eder, kendi belirlediği mail adresi ve şifrenin kullanımından doğacak her türlü sorumluluğu kendi taşır.

4. Üye kayıt esnasında verdiği kendisine ait ad, soyad, yaş, şehir vs. bilgilerin doğru olmaması durumunda üyeliğinin koşulsuz ve uyarı yapılmadan HAYVANKOLİK.COM tarafından tek taraflı olarak sonlandırılacağını kabul eder.

5. Üye sitenin kullanımı esnasında gerçeğe aykırı olarak kendisine ait olmayan pet, fotoğraf, video vs. dökümanı üyelik sayfasına veya sitenin genel kullanım alanlarına eklemesi durumunda üyeliğinin koşulsuz ve uyarı yapılmadan HAYVANKOLİK.COM tarafından tek taraflı olarak sonlandırılacağını kabul eder.

6. HAYVANKOLİK.COM üyelerinin kimlik bilgileri, HAYVANKOLİK.COM Kullanım Koşulları ve Gizlilik Hakları çerçevesinde gizli tutulur. Ancak aşağıdaki koşulların münferiden veya toplu olarak gerçekleşmesi halinde HAYVANKOLİK.COM, üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir. - Resmi makamlardan üyeye yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde. - Üyenin HAYVANKOLİK.COM sisteminin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde. - Bu sözleşme ve eklerine aykırı koşullardan dolayı üyeliği iptal edilmiş bir üyenin, yeniden üye olarak sözleşme ihlalini tekrarlaması halinde.

7. Bir üyenin HAYVANKOLİK.COM'a üye olmak için verdiği her bilgi HAYVANKOLİK.COM tarafından saklanır. Bu bilgi kesinlikle, üyenin kişisel haklarına zarar gelmemesi için saklı tutulur ve üçüncü kişilerle paylaşılmaz. Ancak üye, sadece kendisinin ulaşabileceği güncelleme alanlarında ve diğer site üyeleriyle iletişimin sağlanabilmesi için gerekli alanlarda bilgilerinin paylaşılacağını kabul etmiş sayılır.

HAYVANKOLİK.COM, içerisinde bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı mahfuzdur. Aksi takdirde doğabilecek kanuni itilaflarda HAYVANKOLİK.COM, bu uyarıyı yaptığından dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmez. Bu durum, aksi sayfada belirtilmiş ve-veya söz konusu materyal bir gerçek kişi adına yayınlanmışsa geçersiz sayılır.

9. Üyelik haklarının kazanılması, bu hakların sonsuza kadar süreceği anlamına gelmez. HAYVANKOLİK.COM, üyelere aldıkları hizmetlerin ve üyeliklerinin ne kadar süreceği hakkında hiçbir garanti vermez. HAYVANKOLİK.COM üyenin, üyelik başvurusuna yazdığı her bilgiyi doğru olarak kabul eder. Bu bilgilerin yanlış olmasından dolayı meydana gelebilecek herhangi bir teknik ve/veya kanuni arızadan sorumlu değildir.

10. HAYVANKOLİK.COM, kendi sitesinin üzerinden yapılan ve zarar vereceğine inandığı her türlü haberleşmeyi, üye sayfası yayımını ve bilgi aktarımını yukarıda yazılı şartlar dahilinde istediği zaman kesme hakkını saklı tutar.

11. Yukarıdaki şartlara uymama halinde doğabilecek ihtilaflarda Ankara Mahkemeleri yetkilidir. Bu gibi durumlarda üyeler mahkemenin vereceği yaptırımlardan da birinci derecede sorumlu tutulacaklardır.

12. HAYVANKOLİK.COM, bu sözleşmenin herhangi bir maddesini değiştirme, yenileme veya iptal etme hakkına sahiptir. Her üye bu maddeleri okumuş kabul edilir ve sonradan hiçbir itiraza mahal verilmez.

13. HAYVANKOLİK.COM üyeleri, taleple birlikte diledikleri an tek taraflı olarak üyeliklerini iptal etmek isteyebilirler. Ancak iptal işlemi, söz konusu kullanıcıların üyelikleri sırasında gerçekleştirdikleri icraatların sorumluluğunun sona erdiği anlamına gelmez. İptal talebinin Hayvankolik tarafından kabul edilmeme hakkı saklıdır. İptal talebi, iptal talebi sahibi üyenin kendi hesabına erişiminin durdurulması şeklinde veya üyenin tüm bilgilerinin yayından kaldırılması şeklinde olabilir. İptal talebi üzerine yapılacak işlemler tek taraflı olarak Hayvankolik'in takdirine bağlıdır.

14. HAYVANKOLİK.COM ile üyeler arasında ortaya çıkabilecek ihtilaflarda, HAYVANKOLİK.COM elektronik yayınları ve tutulan kayıtlar delil olarak kabul edilir.

15. HAYVANKOLİK.COM üzerinden satış yapılması yasaktır. Üyenin satış yapması veya yapmaya çalışması halinde Hayvankolik adminleri Üye’nin hesabını bildirim yapmadan süreli veya süresiz kapatma hakkına sahiptir.