Bize Ulaşın -
Kedim uzak duruyor, neden yanaşmıyor?
Misscat'i aldığımızda mini minicik tatlı bi kediydi. Kucaktan inmez, gurul gurul sesler çıkarırdı. hatta çaydanlık falan diye isim bile takmıştık. Şimdi 4 aylık oldu. kucağa asla gelmiyor. zorla alıp azıcık seviyim diyorum, kaçana kadar canı çıkıyor. Hem de ne kaçma mesela antrede duruyor ya, bizi görünce bile kaçıyor. Oyun mu yapıyor, küstü mü anlamıyoruz. sevgi deseniz sevgi, ilgi deseniz ilgi. Akşam eve gidip yemeğini vermeden gezmeye bile gitmiyoruz. Herşeyiyle ilgileniyoruz, her gün kumunu değiştiriyor, mama tabağını bir kez bile yıkamadan vermiyoruz mamasını. Ama hatun birkez gelip de sevgisini göstermiyor bize. Öyle havalarda öyle havalardaki anlatamam, utanmasam ev kirasını kendisine vericez yani. Okuyorum burda yok kedim şöyle cana yakın böyle bana düşkün diye çatlıycam valla kıskançlığımdan. hayır sevmesem ben de onu takmıycam ama içim gidiyo görünce. belki okurken size komik gelecek ama takıyorum işte kafaya napiim. Bi bilen varsa cevap yazsın, tüm kediler böyle midir. yani hep almak ister, vermeye gelince ortadan toz mu olur, yoksa benimki mi bencil böyle. Anlamadım gitti walla, bir bilen varsa cevap lütfen.

Azarlamakla düzelmez, ben bağırarak eğitmeyi kabul etmiyorum, yapmasını istemediğim bir şeyi elimle onu bulunduğu yerden inmesini sağlayarak düzeltiyorum onlar zaten çok duygusallar herşeyi anlıyorlar, çok fazla üstüne gitmeyin bence onu bol bol oynatın, yumuşak bir sesle konuşun, sevin, tarayın mesela bütün kediler bayılır buna tarayabileceğiniz bir tarak edinin pet-shop'tan, yani aranızda sıcakbir bağ kurun ama en önemlisi onu suçlamayın bu durumdan ona zaman tanıyın, ne şekilde yanaşırsanız ona bunu hissedeceğini unutmayın, ayrıca her kedi kucağı sevmez, benim kedimde kucağı sevmez.

2 ay 28 gün 22 saat 20 dakika önce


Arkadaşımın cinsini bilmediğim iki köpeği var, garip suratlı garip bir şeyler. İnsan icadı gibiler ama şirinler işte ve arkadaşım ne zaman 5 dakikalığına evden ayrılacak olsa (market falan), köpekleri oturup hüngür hüngür ağlarlar. Acı çeker gibi inlerler, bu kadar bağlılar sahibine. Bana da bu garip geliyor. Kediler özgürlüklerine düşkün hayvanlar. Her birinin kendine özgü karakteri var tabi. Kapıya kadar uğurlar, kapıda karşılar yada umursamaz bile. Kimi ev içinde peşinizden ayrılmaz, kimi yattığı yerden izler sadece. Mutfağa gidip mamasını hazırlarken şirinlik gösterir, karnı doyunca köşesine çekilir. Küçük bir yavruyken kucakta uslu durması ama büyüdükçe hoşlanmaması normal. Kedilerin çoğu kucakta fazla durmazlar hatta uzun süreli sevilmekten de hoşlanmazlar. Bir kitapta, kedinin okşanırken reflekslerinin gevşediğini ve bu yüzden dış dünyaya karşı kendini savunmasız hissettiğini okumuştum. Sıkıntıya gelemiyorlar. Vücut dilini iyi okumalısınız, sıkıldığını anladığınızda, kucakta durması için ısrar etmeyin. Isırır, yada cırmık atar. Birkaç ay önce koyun koyuna yatarken şimdi kendi belirlediği yerde yalnız yatmak da isteyebilir ve bunu asla engelleyemezsiniz. Canı ne isterse onu yapar. koridorun ucundan görünüp kaçmalar da oyundur bence, oyun oynamak için de, bir yere saklanabilir, kuytu bir köşeye pusu kurabilir. aldanmayın:) Bir kediyle ilişki kurmanın en iyi yolu oyun oynamaktır. Zaten şimdi en kıpır zamanı, yaşını aldıkça uslanır. Ele avuca gelir.

2 ay 30 gün 17 saat 39 dakika önceCevap Yazmak İçin Lütfen Üye Girişi Yapın!