Kedilerin Severek Tükettiği Ev Yemekleri

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kedi sahiplenmek isteyenler ya da bir kedisi olanlar her zaman kedilerin sevdiği ev yemekleri konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Elbette kedinize ev yemeği verirken bazı durumlara dikkat etmeniz gerekiyor. Sizlerle paylaşacağımız bu bilgiler ışığında hangi tür ev yemeklerinin kedilere nasıl verilmesi gerektiğini öğrenecek ve sevimli dostlarınızın sağlıklı bir şekilde beslenmesine katkıda bulunabileceksiniz.

Kedilerin Sevdiği Ev Yemekleri

Hemen aşağıda sıralayacağımız ev yemeklerini kedinize rahatlıkla verebilirsiniz. Ancak her yemek türünde olması gereken özelliklere dikkat etmenizde yarar var.

Ton Balığı: Ton balığı kediler için son derece faydalıdır. Ton balığını kedinize her öğünde verebilirsiniz. Fakat insanların tükettiği konserve şeklinde olan ton balıkları yerine ton balığı içerikli kedi mamalarını almanızı öneriyoruz. Normal balığı ise kılçıklarından ayırdıktan sonra kedinize verebilirsiniz.

Haşlanmış Yumurta: Kedilerin sevdiği ev yemekleri arasında haşlanmış yumurta da bulunuyor. Ancak yumurtayla beraber yağ ve baharat kullanmamalı ve sadece haşlayarak vermeniz gerekiyor.

Makarna: Karbonhidrat içeren makarnanın belirli ölçülerde kedinize verilmesi gerektiği gibi yağsız ve baharatsız olması da önemlidir.

Sebze: Kedinize yer elması, maydanoz, brokoli, kabak, patates ve havuç gibi sebzeleri verebilirsiniz. Ayrıca et ve et ürünlerini haşlamada kullandığınız sebzelerin kediniz tarafından severek tüketileceğini unutmayın. Ancak ilk defa kedinize sebze verecekseniz çok az miktarlarda vermenizi öneriyoruz.

Süt ve Süt Ürünleri: Kedilerin sevdiği ev yemekleri arasında süt ve süt ürünlerinden hazırlanan gıdalar da bulunuyor. Tuzsuz peynir ve kaymaksız yoğurdu kedinize rahatlıkla verebilirsiniz. Ancak kedilere doğrudan süt vermek, midelerinin bozulmasına neden olur.

Et ve Et Ürünleri: Minik dostlarınızın et ve et ürünlerini severek tükettiğini unutmayın. Bu süreçte tam bir protein deposu olan et ve et ürünlerinin pişirildikten sonra verilmesi şart. Çünkü çiğ olarak vereceğiniz et ürünlerinin parazite neden olduğu bilinir. Pişirdikten sonra ayrıca sucuk, salam ve sosis de vererek protein ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kedilerin Severek Tükettiği Ev Yemekleri