Kedi İnsanı Mısın, Köpek İnsanı Mısın? 

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kedi insanı mısın, köpek insanı mısın sorusunun cevabını öğrenebilmek için şu an pek çok test vardır. Özellikle evine bir evcil hayvan almak isteyen fakat kedi ya da köpekten hangisini alamayacak kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisidir. Aslında oldukça da önemli bir konudur. Hayvanlar ailelerine çok çabuk bağlandığı için biraz bakıldıktan sonra bırakılması psikolojileri açısından çok kötüdür. Bu nedenle kişiler kedi insanı mı yoksa köpek insanı mı olduğuna karar vermelidir. 

Kedi İnsanı Mısın? 

Kedi insanı mısın, köpek insanı mısın konusunda ilk olarak kedi sahiplerinin özelliklerine bakılabilir.  Bağımsızlığına düşkün olan kişilerin kedi insanı olduğu düşünülmektedir. Evcil hayvanlar arasında bağımsızlık denildiği zaman akla ilk gelen kediler olacaktır. Kediler çoğu zaman sahiplerinden bile kaçıp yalnız başlarına hareket etmeyi severler. Bu durumdan hoşlanan kişilerin de kedi insanı olabileceği düşünülebilir.  

Yeni olan planlara daha ılımlı yaklaşabilen kişilerin de kedi insanı olduğu düşünülür. Çünkü kedilerde köpeklere göre çok büyük yenilik olmadığı sürece küçük yeniliklere daha ılımlı bir şekilde yaklaşabilir ve bu yeniliklere daha kolay bir şekilde alışabilir. Kedilerin insanlara aslında köpekler kadar ihtiyacı yoktur. Yürüyüş yapmak için, hareket etmek için, tuvalet ihtiyacını gidermek için herhangi bir insanın desteğini almasına gerek yoktur. Bu nedenle kediler daha içe dönüktür. Kendi ihtiyaçlarının pek çoğuna yerine getirebilir. Evhamlı olan kişiler de kedi insanıdır denilebilir. Kedilerde nevrotik bozukluklar ve kaygı sıklıkla görülür. Bu sebeple evhamlı davranabilirler. Aynı zamanda yapılan araştırmalara göre liberal olan kişilerin kedileri daha çok tercih ettiği kanısı çıkarılmıştır. 

Köpek İnsanı Mısın? 

Kedi insanı mısın, köpek insanı mısın konusunda köpek insanına bakılacak olursa araştırmalar sonucunda köpek insanlarının daha dışa dönük olduğu düşünülmektedir. Çünkü köpek insanları kedilerden daha çok insanlara ihtiyaç duyarlar. Köpeklerin gezmesi, tuvalete götürülmesi gibi işlemler insanlar tarafından yapılır. Köpek insanları rutin ve sakinliği daha çok sever. Çünkü köpekler de kedilere göre yeniliklere çok açık değillerdir. Özellikle büyük yeniliklerde çok daha stres olurlar. Bu nedenle bu insanların köpek insan olduğu düşünülür.  

Görev bilincinin daha yüksek olduğu kişilerin de köpek insan olduğu söylenebilir. Plan yapmak, programlı olmak gibi konulara daha çok dikkat ederler. Aynı şekilde köpek insanları sorumluluk sahibi oldukları için köpeklere de daha iyi bakarlar. Köpek sahiplerinin mutlaka enerjik aktiviteleri sevmeleri gerekir. Çünkü köpekler hangi cins olursa olsun kedilere göre çok daha enerjik canlılardır. Günde en az iki kere çıkartmak bile büyük bir enerji gerektirir. Bu sebeple daha enerjik olan insanların köpek insanı olduğu düşünülmektedir. Yani köpek insanları evcimen değildir. Bununla birlikte kurallara daha bağlı olan kişilerin de köpek insan olduğu söylenmektedir. Köpekler de kendilerine verdikleri eğitimler dışında herhangi bir davranışta bulunmamaya özen gösterirler. 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kedi İnsanı Mısın, Köpek İnsanı Mısın?