Kedi Sahiplenmek İsteyenler İçin Alışveriş Listesi

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kedi sahiplenmek isteyen kişilerin, tuvaletten beslenme ihtiyacına kadar sahip olması gereken bazı malzeme ve ekipmanlar bulunmaktadır. Kedi sahiplenirken neler alınır, diye merak eden hayvanseverler için yardımcı olabileceğini düşündüğümüz malzemeleri ihtiyaç listesi olarak sizlerle paylaşalım.

Kediler İçin İhtiyaç Listesi

Evinize almak istediğiniz evcil dostunuzun sağlıklı, kaliteli ve huzurlu yaşaması için ihtiyaç duyacağı tüm ekipmanlar, kedi ihtiyaçları listesi olarak şöyle sıralanabilir:

 • Kedi kumu ve tuvalet kabı
 • Kedi mama ve su kabı
 • Kedi tırnak makası
 • Kedi taşıma kabı
 • Kedi tırmalama tahtası
 • Kedi yatağı
 • Kedi oyuncakları

Kedi Kumu, Tuvalet Kabı ve Ekipmanları

Yavru kedinizin tuvalet ihtiyacını karşılaması için, sahiplenme aşamasında ilk tedarik etmeniz gereken ürün kedi kumu ve kum kabıdır. Özellikle yavru kedinizin tuvalet alışkanlığında önemli bir payı olan kedi kumunu seçerken, kumun sıvı emici özelliğine ve koku yapmayan yapısına dikkat etmeniz gerekir. Topaklanan kedi kumları, evcil dostunuzun tuvalet ihtiyacını sağlıklı bir şekilde gidermesine yardımcı olabilir.

Kedi kumu kadar, kedi tuvalet kabı olarak da bilinen kum kabı seçimi de önemlidir. Yavruluk döneminde sahiplendiğiniz kediniz için, içinde rahat edebileceği ve yetişkinlik döneminde de kullanabileceği büyük ebatlarda olan kum kabı modellerini tercih edebilirsiniz.

Kedi Mama ve Su Kabı

Kedinizin yapmaktan en keyif aldığı aktivite olarak mama ve su tüketimini, seçtiğiniz mama ve su kaplarında gerçekleştirecektir. Plastik malzemeden üretilen mama ve su kapları, uzun süreli kullanımda bakteri oluşumuna neden olabileceği için, seramik veya metal mama ve su kabı modellerine öncelik vermenizi önermekteyiz. Aynı zamanda kedinizin tüm öğünlerde taze mama ve su tüketmesi için özel olarak üretilen otomatik kedi mama ve su kabı modellerini tercih ederek sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Kedi Taşıma Kabı

Kedi sahiplenmek isteyenlerin öncelikle tedarik etmesi gereken ürün kedi taşıma kabıdır. Taşıma kabı olarak kedinizin kapağı kolayca açamayacağı ve içinde konforlu bir şekilde hareket edebileceği bir model tercih etmeniz gerekir. Son dönemlerde popüler olan, aynı zamanda kedi taşıma çantası olarak da bilinen fermuarlı modeller hem size hem de kedinize büyük kolaylık sağlayabilir.

Rutin veteriner kontrolleriniz sırasında ihtiyaç duyacağınız taşıma kabı, ne kadar kaliteli malzemeden üretilirse kullanım süresini o kadar uzatabilirsiniz.

Kedi Tırnak Makası

Sahiplendiğiniz yavrunun tırnak bakımını yapmak ve tırnaklarının eşyalara takılmasını önlemek adına kediler için özel olarak tasarlanan kedi tırnak makası almanız gerekir. Özellikle yavru kedi tırnak kesimi, günlük yaşamlarında rahat hareket edebilmesi açısından büyük bir önem taşır.

Kedi Yatağı

Yavru kedi yatağı, elyaf ve kadife kumaşlardan tasarlanır. Elyaf dolu malzemeden üretilen kedi yatakları, evcil dostlarımızın konforlu, güvenli ve sıcak bir uyku geçirmesine yardımcı olur.

Kedi Tırmalama Tahtası

Kedilerin ihtiyaç listesinde yer alan kedi tırmalama tahtası ne işe yarar? Kediler vahşi doğaları gereği, içgüdüsel olarak tırmalama ihtiyacı hisseden evcil canlılardır. Bu açıdan tırnaklarını törpüleme ihtiyacı hisseden sevimli dostlarımızın eşyalarınıza zarar vermemesi için, bir tırmalama tahtası edinmenizde fayda vardır.

Kedi Oyuncakları

Yavru kedi sahiplenmek isteyenlerin gerçekleştirdiği ihtiyaç alışverişinde, en keyifli kategori kedi oyuncaklarıdır. Kedi oyuncakları, kedilerin hem zihinsel hem psikolojik hem de vücut gelişimleri açısından oldukça yararlı ürünlerdir. Fakat kedinizin ağzına almaya çekinmediği kedi oyuncağı seçiminde, plastik veya kimyasal içeriğe sahip malzemelerden üretilmemiş olmasına dikkat etmeniz gerekir.Son dönemlerde kediler için favori oyuncaklar arasında yer alan kedi tüneli ise, kedinizin ev içinde saatlerce keyifli vakit geçirmesine ve günlük egzersiz ihtiyacını karşılamasına yardımcı olmaktadır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kedi Sahiplenmek İsteyenler İçin Alışveriş Listesi