Kediyle Araba Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kedi sahipleri her seyahatinde şirin dostlarını da yanında götürmek ister. Bu durumda kediyle araba seyahatinde dikkat edilmesi gerekenler akla gelmelidir. Genelde çocuğu küçük olan ya da hiç çocuk sahibi olmayan aileler tatil ya da gündelik gezilerinde kedileriyle beraber hareket eder. Aslında kedi sahipleri de kediyle seyahate çıkılır mı gibi soruların yanıtlarını da merak etmektedir. Birçok kedi sahibinin sevimli arkadaşlarını evde bırakamadıklarını söylemek de doğru olacaktır. Şimdi sizlere bu konuda yapmanız ve dikkat etmeniz gerekenleri sıralıyor olacağız.

Kedimle Araba Seyahatine Çıkacağım, Ne Yapmalıyım?

Kedinizle araba seyahatine çıkmadan önce mutlaka bir taşıma çantası almanız gerekiyor. Bu çanta sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan minik yavrularınızla gezebilirsiniz. Elbette kedi çantası yeteri kadar büyük ve ferah olmalıdır. Çünkü kediniz içinde rahat etmeli ve nefes alabilmelidir.

Başlangıçta kedinizin çantaya girmesi zordur. Bu konuda biraz alıştırma çalışmaları yapmanız gerekiyor. Evde uyumayı sevdiği alanlara taşıma çantasını bırakmalı ve kendiliğinden alışmasını sağlamalısınız. Ya da kedi çantasının üst kısmını çıkararak en azından panik yapmaması gerektiğini ona hissettirmelisiniz. Kedilerin herhangi bir nesneye alışabilmesi için kendini daima güvende hissetmesi gerekiyor. Paylaştığımız bu durum yeterli değilse, çantanın içine kedinizin severek tükettiği bir yiyeceği bırakmanızı öneriyoruz. İlk günlerde çantaya yaklaşmayan kediniz ilerleyen zamanlarda bu süreci atlatacaktır.

Kedi çantasına alışan minik yavrunuzun araç içinde de güvenliğini sağlamanız gerekiyor. Kedinizin ilk olarak araba içindeyken hareket etmemesi önemlidir. Yani araç hareket halindeyken kedinizin mutlaka çantasında olması gerekiyor. Seyahat sırasındaki en küçük hatanız, kedinize ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden araçla ilerlerken kedi çantasını bir havluyla kapatabilir ve kendini güvende hissetmesini sağlamalısınız.

Seyahatiniz uzun sürecekse kedinizin tuvalet ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu tür durumlarda seyahat tuvaletini de yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Tek kullanımlık olarak satılan bu kutuda emici ped bulunur ve kediniz rahatlıkla tuvalet ihtiyacını karşılayabilir. Son olarak kediniz araç içindeyken onu yalnız bırakmamalısınız. Bu durum onları ciddi strese sokacak ve agresif olmasına neden olacaktır.

Bu yazımızda sizlere kediyle araba seyahatinde dikkat edilmesi gerekenler konusunda bazı detaylar paylaştık. Şirin dostlarınızı araç içinde veya dışında yalnız bırakmamaya özen gösterirseniz ve taşıma kutusu kullanırsanız, seyahatleriniz her zaman sorunsuz olarak tamamlanacaktır.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kediyle Araba Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler