En Oyuncu 5 Kedi Cinsi

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En oyuncu 5 kedi cinsi aynı zamanda en çok sahiplenen kedi cinsleri arasında yer alır. Kediler daha çok tembellikleriyle ve miskinlikleriyle bilindikleri için oyuncu kediler son dönemlerde insanların daha çok dikkatini çekmeye başlamıştır. Bununla birlikte kendini sevdirmeyen kedilerin aksine oyuncu kediler sahiplerinin onlara ilgi göstermesini sever. 

Van Kedisi

Asil duruşları, zekaları, güzellikleri ile çok fazla dikkat çeken kedi türlerinden biridir. Kehribar, yeşil ve mavi tonlarında iri gözleri bulunur. Beyaz ve pamuk kadar yumuşak olan tüyleriyle birlikte kendilerinden emin bir duruşları vardır. Van kedileri yavru döneminden beri sosyalleştiği zaman aile içindeki bireylerle sıcak ilişkiler kurabilir. Bununla birlikte oyun oynamayı çok seven kedi türlerinden biridir. Van kedileri oyun oynarken öpücükleri, kucağa alınmaları ya da sert sert hareketleri sevmezler.

Siyam

Siyam türü kedileri diğer kedilerden ayırt eden pek çok özellikleri vardır. Konuşkanlıkları, sempatik halleri, muhteşem kürkleri ve derin bakan gözleriyle herkesi etkileyen bir duruşa sahiptir. Siyam kedileri oldukça talep görülen cinslerdir. Bu kedi türü aileyle zaman geçirmeye oldukça sever. Aynı zamanda ailesindeki kişilerle diyalog kurmayı, oyun oynamayı ve bıkmadan konuşmayı çok sever. Siyam kedileri ailesiyle birlikte oyun oynamadığı zaman tek başlarına da oyun bularak zaman geçirebilen kedilerdir. Tek başlarına oyun üretmeleri onların oldukça zeki varlıklar olduğunu belli eder.

Munchkin

En oyuncu 5 kedi cinsi arasında yer alan Munchkin Türkiye’de yaygın olmasa da son dönemlerde dikkatleri üzerinde çeken kedi türlerinden biridir. Oyuncu kediler arasında özel bir yeri vardır. Meraklı gözleri, kısa bacakları ile birlikte enerjileri oldukça yüksektir. Bu kediler kendileriyle arkadaşlık edebilecek her türlü cinste olan hayvanlarla oyun oynayabilir. Bu tür kedilerin en temel amacı bolca oyun oynamak ve iyi vakit geçirmektir. Hayvanlarla, insanlarla, yabancı canlılarla oyun oynamak onlar için hiçbir şekilde sorun değildir. Bitmek tükenmeyen enerjisi ile birlikte hedefe odaklanır ve gün boyu oyun oynayabilecek türdedir.

Birman

Birman kedi cinsleri aslında oldukça sakinlerdir. Fakat oyun oynamayı da çok severler. Bu türdeki kediler oyun oynarken tabiri caizse delirir denilebilir. Özellikle herhangi bir şeyi yakalamaya çok severler. Oynadıkları oyundan memnun kaldıkları zaman aile bireyleri ile vakit geçirebilmek için kucaklarında uzun zaman oturabilirler. Birman cinsi kedileri mutlu edebilmek için oyun oynamak ve onlarla ilgili olmak yeterli olacaktır. Bu kedi cinsinin tüyleri sık ve uzundur. Tüy bakımının da yapılması onları oldukça mutlu eder. Aynı zamanda bu kedi türü kilo almaya da meyilli bir forma sahiptir. Sürekli egzersiz yapmak ve oyun oynamak da kilo almalarını engeller.

Abyssinian

En oyuncu 5 kedi cinsi arasında bahsedilecek son kedi cinsi de Abyssinian’dır. Habeş kedisi olarak da bilinir. Vahşi bir görüntüsü olmasına rağmen aslında oyuncu bir kedidir. Zıplama, tırmanma gibi olimpik hareketler yapabilir. Ev ortamına da oldukça uyum sağlar. Aile bireylerine çok düşkündür. Bununla birlikte en çok zevk aldığı aktivitelerinden biri ailesiyle birlikte oyunlar oynamaktır. İlgi görmeyi çok sevmeseler de oyun oynamaya asla hayır demezler. Oynadığı oyunlarda da oldukça yaratıcı oldukları için en zeki kedi türleri arasında yer alır denebilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

En Oyuncu 5 Kedi Cinsi