Tuhaf Özellikleriyle Tanınan Kedi Türleri

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tuhaf özellikleriyle tanınan kedi türleri diğer cinslerine göre daha çok ilgi görmektedir. Kediler doğaları gereği aslında diğer canlılara göre özgü ve tuhaf özellikleri olan canlılardır. Fakat bazı kedi türlerinde bu özellikler onların tanınmasını sağlamaktadır. 

Korat Kedisi

Daha önceden sahiplenmesi ve satılması yasak olan kedilerden biriydi. İnsanlar sadece birbirine şans getirmesi amacıyla korat kedisini hediye etmekteydi. Bu kedilerin en tuhaf özellikleri yaşlandıkça deniz köpüğü rengine dönmeleridir. Yani renkleri değişir. Aynı zamanda yaşlandıkça tüylerinde beyaz lekeler ve gri çizgiler oluştururlar. Alışkın oldukları yaşam alanlarından uzaklaştırıldıkları zaman ne kadar uzun sürerse sürsün yeniden yaşadığı alanı bulurlar. Bu durum onların oldukça zeki olduğunun kanıtıdır. 

Serval

Bu tür ev kedisi olarak çok tercih edilmez. Boyları 63.5 santime kadar ulaşabilir. Sevimli bir görüntüleri olsa da evcilleştirilmekten çok uzaklardır. Dış görünüş olarak leopara benzerler. Herhangi bir kedi türüne göre en büyük kulaklara ve bacak uzunluklarına sahiptirler. Havada 2.75 santime kadar sıçrayabilirler.

Peterbald

Tuhaf özellikleriyle tanınan kedi türleri arasında peterbald türü de bulunmaktadır. Bu kediler doğdukları zaman tüylü ve kürklü bir şekilde doğar. Fakat zaman içerisinde tüm tüylerini kaybeder ve tamamen tüysüz bir şekle bürünürler, tamamen kelleşirler. İnce ve kaslı bir vücut yapısına sahiptir. Çok zeki ve güçlü oldukları için kapı kollarını çevirip kapıyı açabilirler. 

Norveç Orman Kedisi

Bu kedinin dış görüntüsü oldukça görkemlidir. Tüyleri koyu renkli ve uzundur. Çok soğuk ve zor mevsim koşullarına dayanıklı bir vücut yapısına sahiptir. Diğer kedi türlerine göre daha iyi tırmanırlar ve daha güçlüdürler. Bu kediler daha çok açık havada yaşamayı severler. Bu kadar güçlü olmalarıyla birlikte eve davet edilen her yabancı hayvana ve insana oldukça arkadaş canlısı yaklaşırlar. 

Karakulak Kedisi

Vahşi doğada yaşayan bir kedi türüdür. Yaklaşık 50 santim uzunluğa kadar büyüyebilirler. Kulaklarının ucunda uzayan siyah saç tutamları onların en ayırt edici özellikleridir. Bu tüyler genelde vahşi hayatta kendilerini korumak için ve karşı tarafı korkutmak için sahip oldukları bir özelliktir. Göz çevresi beyaz ve kırmızımsı bir ten rengine sahiptirler. Vücutları güçlü ve kaslıdır. Aynı zamanda refleksleri çok hızlıdır. 

Serengeti Kedisi

Bu kedilerin dış görünüşü servaller türüne çok benzemektedir. Fakat tam tersi olarak ev ortamına oldukça uyumlulardır ve genelde evde yaşarlar. Son derece uzun kuyruklara ve uzun bacaklara sahiptirler. Tüylerinde siyah ve benekli desenleri vardır, bu özellikleriyle leopara benzemektedirler. Çok enerjik ve çeviktirler. Evin içerisindeki en yüksek yerlere tırmanmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Çok arkadaş canlısı ve çok enerjik bir türdür. Köpekler ve diğer evcil hayvanlar da dahil olmakla birlikte evdeki her türlü canlıyla çok iyi geçinirler.

Ragamuffin Kedisi

Tuhaf özellikleriyle tanınan kedi türleri denildiğinde akla gelen bir diğer kedi türü de ragamuffin kedisidir. Bu kediler çok ağır ve kaslı bir vücut tipine sahiptirler. Aynı zamanda tavşan kürküne benzer çok kalın ve kalın tüylere sahiptirler. Tüylerinin uzunluğu sebebiyle bacakları vücutlarına göre daha küçük görünür. Bu da onlara inanılmaz derece bir sevimlilik katar. Ev ortamına da çok uygun ve uyumlu olurlar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Tuhaf Özellikleriyle Tanınan Kedi Türleri