En Sakin Köpek Irkları ve Özellikleri

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En sakin köpek ırkları ve özellikleri diğer ırklara göre daha sakin köpek sahibi olmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Bu cins köpekler sahiplerine sakinliği ve huzuru sunmayı başarıyor.

Pug

Dünyanın en sakin köpek ırkları arasında yer alan pug cinsi hem çok sevimli bir görüntüye sahiptir hem de sahibine oldukça sadıktır. Puglar daha çok arkadaş canlısı ve sosyal olmaları ile bilinmektedir. Aynı zamanda pugların kişiliği çekici ve değişken olarak tanımlanmaktadır. Pugların özellikleri arasında en çok uyumak yemek yemek dikkat çeker. Aynı zamanda hiçbir şekilde şiddet yanlısı değillerdir. Açken ve çok büyük bir tehlike altındayken havlayarak kendilerini ifade ederler. Bununla birlikte şişko ve küçük yapılarından dolayı çok sevimli görüntülere sahiplerdir. Dış görünüşleri nedeniyle genelde nefes nefese kalma sorunları gözlemlenir.

Danua

En sakin köpek ırkları ve özellikleri denilince Danua hep atlanan bir köpek cinsi olmuştur. İnsanlar tarafından çok bilinmeyen bu cins oldukça sakindir. Boyutları diğer sakin köpeklere göre oldukça büyük olduğu için insanlar tarafından hırçın sanılmaktadır. Dış görünüşleriyle insanları ve diğer hayvanlara baskın olsa da aslında hiçbir zararları yoktur. Bununla birlikte en zeki köpek ırkları arasında yer alırlar. Çok sevgi dolu ve sakin oldukları için havlamaya bile gerek duymazlar.

St. Bernard

En sevimli ve en popüler köpek cinslerinden biridir. Boyları devasadır ve tüyleri çok sıktır. Bununla birlikte oldukça barışçıl ve sakin köpeklerdir. St. Bernard köpekleri maceraya açıktı ve her zaman arkadaş edinmek isterler. Bu köpek cinsi eğitimli ve sosyal bir ırktır. Aile bireylerinin hepsiyle oldukça iyi vakit geçirir. Özellikle çocuklarla beraber oyun oynamak bu ırkın en sevdiği aktivitelerden biridir. Diğer canlılar tarafından korkulsa da aslında onlarla da çok iyi geçinebilen bir köpek türüdür. Büyüklükleri genelde göz korkutsa da hiç tehdit edici bir davranışları yoktur. Yabancılarla mesafesini her zaman korumaya çalışır. Apartman dairelerinde yaşamak için boyutları oldukça büyük olsa da en sakin köpek ırklarından biridir.

Shar Pei

En sakin köpek ırkları ve özellikleri bakılırken en popüler olan evcil hayvanlardan biri olan Shar Pei insanların karşısına çok çıkar. Bir zamanlar antik Çin’de bu köpekler koruma köpeği olarak bilinirdir. Bu nedenle iç güdü olarak hala evlerini ve sahiplerini korurlar. Fakat bu köpekler aslında durup dururken hiçbir zaman saldırgan davranışlarda bulunmazlar. Bununla birlikte boş yere de havlamazlar. Büyük bir tehdit altında oldukları zaman da kendilerini korumak için atak yapabilirler fakat genelde karşı tarafa zarar vermezler. Shar Pei köpek ırkı ailesine çok bağlıdır. Bu nedenle de genelde yabancılara karşı çok mesafeli davranmayı tercih ederler. Ailesine karşı sezgisel bir davranış geliştirir. Böylece kendinden de oldukça emin olur. Çok sakin olmasının yanında güçlü ve bağımsız bir iradeye sahiptir. 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

En Sakin Köpek Irkları ve Özellikleri