Köpeklerde Kafes Eğitimi ve Önemi

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Köpeklerde kafes eğitimi her zaman önemlidir. Bu eğitimi vermek için öncelikle sağlam bir kafese ihtiyacınız olacaktır. Köpeğin davranışlarının kontrol altına alınmasını sağlayan bu kafesleri aslında onlar için bir ceza yöntemi değildir. Günümüzde bazı hayvanseverler köpek kafeslerinin ceza olarak algılanmasından yakınabilir. Şimdi sizlere köpek kafes eğitimi ve merak ettiğiniz diğer konular hakkında bilgilerimizi aktarıyor olacağız.

Köpek Kafesi Ne İşe Yarar?

Köpek kafesi ilk olarak yavru köpeklerin çevreye zarar vermesini engellemek için kullanılır. Elbette eğitim verilirken birtakım kurallara dikkat edilmelidir. Hatalı bir eğitim süreci, köpeğinizde davranış bozukluklarına neden olabilir. Ayrıca stresli bir yaşam sürmesi de bu durumun sonuçlarından biridir.

Köpeklerde Kafes Eğitiminin Önemi

Köpekler her şeyden önce kafese girdiği zaman kendini güvende hisseder. Bununla beraber güvenli ve huzurlu bir şekilde vakit geçirmeye başlar. Köpeklerde kafes eğitimi günümüzde ‘box eğitimi’ olarak da adlandırılır. Kafes yardımıyla köpeğinize tuvalet eğitimi vermeniz de mümkündür. Köpeklerde kafes kullanımı ayrıca zamanla ne tüketip ne tüketmemesi konusunda da fikir sahibi olmalarını sağlar. Eğer iyi bir köpek kafes eğitimi verirseniz ve bu süreci yavruluk döneminde yönetirseniz, ilerleyen süreçlerde onu çevresel pek çok faktöre karşı korumuş olursunuz.

Köpek kafesi ayrıca ev temizliği yaparken de kullanmanız gereken bir ekipmandır. Alternatif olarak köpeklerden korkan bir misafiriniz için de tercih edebilirsiniz. Kafese zamanla alışan köpekler dinlenmek ve uyumak amacıyla da kendi başına kafese gitmeye başlar. Son olarak geceleri sıkça karşılaşılan kemirme ve altına kaçırma gibi vakaların da önüne geçebilirsiniz.

Köpeklere Kafes Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpeğinize kafes eğitimini eve ilk getirdiğiniz anda vermemenizi öneriyoruz. Çünkü eve adım atar atmaz kafese bırakacağınız köpek, kendini mutsuz hissedecektir. Bu yüzden kendi başına girip çıkması için ona şans tanımanız gerekir. Bu aşamada yemek yediği alanın kafes içinde olmasını sağlamanızı öneriyoruz. Şirin dostunuz ancak bu şekilde kendini güvende hisseder. Ama eğitim verirken 1 saatten fazla kafes içinde tutmanız yine gergin ve stresli olmasına neden olacaktır. Kafese alışmasını sağlamak için köpek yatağı kullanmanızı da öneriyoruz. Ayrıca sevdiği oyuncakları da kafese bırakarak daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpeklerde Kafes Eğitimi ve Önemi