İspanyol Cocker ve Özellikleri

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İspanyol Cocker ve özellikleri köpekleri seven hayvan severler tarafından merak edilmektedir. Bir köpek sahiplenmek isteyen hayvan severler bu konuda araştırma yaptıklarında İspanyol Cocker ırkından türlerle karşılaşırlar. Karakteristik özellikleri ve bakımları dolayısıyla İspanyol Cocker ırkı köpekler sahiplenilmeye en uygun köpekler arasında yer alırlar. 

İspanyol Cocker Türü Köpeklere Evde Bakılır mı? 

İspanyol Cocker ve özellikleri arasında en bilindik olanı bu tür köpeklerin evde bakılabileceğidir. Bu tür köpekler oldukça iyi huylu köpeklerdir. Zaman içerisinde insanlarla birlikte evlerde yaşamaya da alışmışlardır. 

İspanyol Cocker Türünün Özellikleri Arasında Neler Bulunur? 

Bilindik en zeki köpek türlerinden biri olan İspanyol Cocker türü köpekler kolay eğitilen köpeklerdir. Bu tür köpeklerin köpek severler tarafından en sık sahiplenilen köpek olmasını sebepleri arasında sahiplerini mutlu etmeye dair duydukları istek bulunmaktadır. İspanyol Cocker türü köpekler sahiplerini mutlu etmek istedikleri için komut almaya ve uygulamaya hazır şekilde bulunan köpek türleridir. Ancak bu tür köpekler aldıkları eğitimler esnasında oldukça inatçı ve eğitime karşı direnen türler olarak da bilinmektedir. Sert ve otoriter tavırlara oldukça dirençli olabilirler. İspanyol Cocker adı verilen bu ırk oldukça popüler bir köpek ırkıdır. İspanyol Cocker türü köpekler de kendi içlerinde iki farklı kategoriye ayrılırlar. Bunlardan ilki görev amacı ile yaşayan görev köpekleriyken diğerleri gösteri köpekleri olarak bilinmektedir. Her iki tür İspanyol Cocker köpekleri de oldukça neşeli köpeklerdir. Uyumlu ve neşeli olan bu köpekler bazı durumlarda ise oldukça inatçı ve dik başlı olabilmektedir. Anatomik olarak kubbe bir kafa yapısına sahip olan İspanyol Cocker türü köpekler en iyi aile köpeği olarak bilinen köpekler arasında bulunurlar. 

İspanyol Cocker Türü Köpeklerin Bakımları Nasıl Yapılmalıdır? 

Evlerde kolaylıkla bakılabiliyor olması sebebiyle en popüler türlerden biri olan İspanyol Cocker türleri oldukça uyumlu köpeklerdir. Sevimli olmaları sebebiyle de ilgileri üzerlerine çeken bu ırk, çok uzun saatler boyu yalnız kalmaya karşı dayanıklı değillerdir. İspanyol Cocker türü köpeklerin yalnız halde, uzun süre yalnız bırakılması kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Bir eve girdikleri ve sahiplenildikleri zaman insanlara karşı derin bir bağ ve bağımlılık hissederler. Bunun yanı sıra İspanyol Cocker ırkından olan köpekler oldukça özgür köpekler olarak da bilinirler.

Özgür ruhları sebebiyle eğitim esnasında inatçı hareketlerde bulunarak sahiplerine zorluk çıkartabilirler. Dolayısıyla bu ırka sahip bir köpeği sahiplenmeden önce sahiplenecek olan kişilerin bu inatçı hallerini de göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. İspanyol Cocker ve özellikleri arasında eğitimin belirli bir düzen doğrultusunda, dikkatli şekilde verilmesi gerektiği bulunur. Aksi halde eğitime karşılık herhangi bir eylem alınmayabilir. Bu köpekler fazlasıyla meraklı köpeklerdir. Bu sebeple İspanyol Cocker türü bir köpeğin bakımının yapılması onun sık aralıklarla kontrol edilmesi ile başlamaktadır. Uzun süre yalnız kaldıklarında meraklı karakterleri istenmeyen kazalar yaşayabilirler. Eğitimi tamamlanmış İspanyol Cocker türü köpekler ise bu gibi durumlar ile daha az karşı karşıya kalmaktadır. 


Dolayısıyla bu tür köpekler için çok küçük yaşlarda eğitim verilmesi şiddetle tavsiye edilmektedir. İspanyol Cocker ırkından olan köpekler belirli dönemlerde yoğun şekilde tüy dökümü yaşarlar. Köpeklere yapılacak düzenli tüy bakımı ile bu durumun yoğunluğunun önüne geçilebilir. Bu köpek ırkı oldukça hareketlidir. Dolayısı ile fiziksel aktivitelere bakımlarında mutlaka yer verilmelidir. Eğer genç yaşlarında fiziksel aktivitelerine yeterli özen gösterilmezse ilerleyen yaşlarında eklem rahatsızlıkları yaşamaları muhtemel olabilir. 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İspanyol Cocker ve Özellikleri