Kedi Tuvalet Paspası Nedir, Ne İşe Yarar?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kediler temizlik konusunda son derece titiz canlılardır. Durum böyle olunca tuvalet temizliğine de ekstra özen gösteren minik dostlarımız için bazı ekipmanların kullanılması zorunludur. Öncelikle tuvalet eğitiminde kediler bu süreci başarıyla tamamlar. Ancak eğitim verirken tuvalet paspası gibi bazı önemli ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. Öte yandan yavru kedilerde tuvalet eğitimi biraz daha zor olduğundan dikkat edilmesi gerekenlerin sayısı da fazladır. Örneğin, yavru kedi tuvaletlerinde giriş kısmı alçak ve eğimlidir. Bu sayede yavru kediniz tuvalet ihtiyacını karşılamak için daha kolay bir şekilde kum kabına girebilir.

Kedinize tuvalet eğitimi verirken kullanmanız gereken diğer ekipmanlar kum küreği, kedi kumu ve koku gidericilerdir. Yavru kedinizin patilerini kuma dokundurarak başlatacağınız eğitimde kediniz bu durumu anlamaya çalışacaktır. Çünkü ilk tuvalet ihtiyacı için annesinden gördüğünü taklit eden yavru kediler yeni bir eğitime kısa sürede alışamayabilir. Eğer kediniz ilk tuvaletini kum kabı dışına yaparsa hızlıca bölgeyi temizlemeli ve dışkıyı da kum kabına bırakmalısınız. Bu tür durumlarda kedinizi cezalandırmak yine ona ilgi ve sevgiyle yaklaşmanız gerektiğini de unutmayın.

Kedi Tuvalet Paspası Ne İşe Yarar?

Kediler yavru ya da yetişkin fark etmeksizin idrarını ya da dışkısını patilerine bulaştırabilir. Bu gibi durumlar yaşanırken kediniz ev ortamında gezdikçe dışkıyı çevreye bulaştırabilir. Yaşanabilecek bu sorunu ortadan kaldırmak için kedi tuvalet paspası kullanılmaktadır. Tuvaletini yaptıktan sonra patilere bulaşan dışkı ya da idrarı azaltan kedi tuvalet paspası ayrıca kediden dökülen idrarın kolayca temizlenmesini sağlar.

Her tuvalet ihtiyacından sonra kedi tuvalet paspasının temizlenmesi gerekir. Kediniz tuvaletin ardından patilerine bulaştırdığı kum ya da diğer artıklar da paspas sayesinde temizlenmektedir. Kedi tuvalet paspası aynı zamanda elekli bir yapıda olduğu için paspasın iç kısmına düşen dışkı kalıntıları, kumlar ya da diğer maddeleri kolayca temizleyerek bakteri oluşumunu engelleyebilirsiniz. Aslında kedi tuvalet paspası kullanmanız hem sizin hem de kedinizin virüs ve bakterilerden korunmasını sağlar. Aynı zamanda bu ürünler kedinizin patisine yapışan tüm sağlıksız etkenleri de ortadan kaldırmaktadır. Ancak yavru kedilerdeki zorlu tuvalet eğitimi sürecinin sonunda kullanmanız gereken tuvalet paspasının farklı boylarda olabileceğini de unutmayın.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kedi Tuvalet Paspası Nedir, Ne İşe Yarar?