Kedilerimizle Nasıl Oyun Oynayabiliriz?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kedilerimizle beraber nasıl oyun oynayabiliriz sorusu, özellikle yeni bir kedi sahiplenmiş hayvan severler tarafından merak edilmektedir. Kedilerin bir çoğu, pek çok evcil hayvandan farklı olarak günlerinin tüm kısmını evde geçirmektedir. Özellikle günün büyük çoğunluğunu sahipleri olmadan evde yalnız şekilde geçiren kediler, sahipleri eve geldiklerinde ondan ilgi bekler.  

Kedilerde Oynanabilecek Oyunlar 

Kedileri ile keyifli vakit geçirmek isteyen kedi sahipleri, kedileriyle oynayabilecekleri oyunlar hakkında araştırma yaparlar. Bu oyunlar, kedilerin hem enerjilerini atmalarını hem de kendilerini yalnız hissetmemeleri için oldukça önemlidir. Kedilerle oynanan oyunlar, sağlıkları içinde önemli olmasıyla sahipleri tarafından göz ardı edilmemelidir. Kedilerin hem zihinsel hem de fiziksel olarak daha güçlü ve sağlıklı olmaları için belirli aktiviteler gerçekleştirmek gerekir. 

Kedilerin oynamayı sevdiği bazı oyuncaklar bulunmaktadır. Renkleri, dokuları ve şekilleriyle ilgilerini çeken bu oyuncaklar, sahipleri tarafından tercih edilebilir. Kedi oyuncakları, kedilerin yalnız şekilde de oynayabilecekleri oyuncaklar olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak kedi oyuncakları, kedilerin fiziksel enerjilerini atmaları için her durumda yeterli olmayabilir. Özellikle yavru kediler, yetişkin ve yaşlı kedilere göre çok daha enerjik şekilde yaşarlar. Sahiplendiğiniz yavru kedinizin sizinle ve ev ortamında yaşamaya alışması için onunla oyunlar oynamaz gerekmektedir.

Dolayısıyla her kedi sahibi, kedileriyle oynamak için kedi oyuncağı satın almayı tercih etmemektedir. Evde bulunan pek çok nesne de kediler için oyuncak haline gelebilir. Pek çok kedi sahibi, kedisinin en sevdiği oyuncağının plastik poşetler ve karton kutular olduğunu gözleyebilir. Ancak kedilerin vakit geçirmeyi sevdikleri bu nesnelerin, sağlıkları açısından herhangi bir zararı olmadığından emin olmak gerekir. Kedinizle herhangi bir nesneyi oyuncak olarak kullanarak, oldukça eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Battaniyenin Altında Ne Var Oyunu 

Kediler, avcı iç güdüleri sebebiyle kovalamayı veya avın peşinden koşmayı oldukça seven canlılardır. Bu sebeple battaniye ile oynayabileceğiniz bu oyun, kedinizi oldukça heyecanlandırarak, keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Kedilerimizle beraber nasıl oyun oynayabiliriz sorusuna cevap olabilecek bu oyun için elinizi veya oyuncağı görünmeyecek şekilde, battaniyenin altından hareket ettirmelisiniz. Ancak bu oyun esnasında herhangi bir kaza yaşanmaması adına kedinizin çok uzun tırnaklara sahip olmadığına dikkat etmeniz tavsiye edilir. 

Buruşturulmuş Kağıt Topu Yakalama Oyunu 

Kediler kağıt, karton gibi buruşup, şekil alabilen nesnelere karşı büyük bir ilgi duymaktadır. Herhangi bir kağıdı çöpe atmak yerine buruşturarak kedinizle yakalama oyunu oynayabilirsiniz. Bu şekilde önüne attığınız kağıt topunu size getirerek oyuna devam edebilir. Kağıt topunu evin uzak köşelerine atarak, kedinizin fiziksel aktivitesine de yardımcı olabilirsiniz. 

Lazer Işığını Yakalama Oyunu 

Kedilerin hemen hepsi, ince bir ışık veren, küçük lazer aletlerine karşı büyük bir heyecan duymaktadır. Oldukça uygun fiyatlı olan bu lazerden bir tane edinerek, kedinize heyecanlı bir oyun deneyimi yaşatmanız oldukça mümkündür. Boş alanlara tuttuğunuz lazer ile kediniz oyun davetinizi hemen kabul edecektir. Kediniz lazer ışığının düştüğü yere doğru koşarak onu yakalamaya çalışır. Bu esnada lazer ışığının yerini değiştirerek onunla bir kovalamaca oyunu oynayabilirsiniz. Kedilerimizle beraber nasıl oyun oynayabiliriz sorusuna verilen cevaplar arasında olan lazer oyunu esnasında, ışığı kedinizin gözüne tutmamaya dikkat etmeniz gerekir. Gözleri oldukça hassas olan kediler, lazer ışığı sebebiyle hassasiyet yaşayabilir. Kedinizle oynadığınız lazer oyunu, günlük enerjisini atması içinde oldukça iyi bir fırsat olacaktır.  

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kedilerimizle Nasıl Oyun Oynayabiliriz?