Kedilerin En Çok Korktuğu Şeyler Nelerdir?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kediler diğer canlılar gibi korku duygusuna sahip olan sevimli dostlarımızdır. Bu yazımızda sizlere kedilerin en çok korktuğu şeylerden bahsediyor olacağız. Öncelikle kedi dostlarımız başına buyruk olmayı sever. Ayrıca özgüvenleri yüksektir. Fakat birçok faktörden korkarlar. Korkularının altında yatan nedenleri de sizlerle sıralamaya devam ediyor olacağız.

Kediler Nelerden Korkar?

Kedilerde nelerden korkar, kedilerin en çok korktuğu şeyler nelerdir gibi soruların yanıtları her hayvansever tarafından merak ediliyor. İlk olarak kediler salatalıktan ciddi anlamda korkmaktadır. Biraz garip ve komik gelse de kedilerin ruh halini bozan salatalığın kediler tarafından yılana benzetildiği için korktukları düşünülür. Ayrıca yılana benzettikleri için bir tehlike sezen kediler bu yüzden salatalığı görür görmez oradan uzaklaşmaktadır.

Bazı insanlar kedilerin bu korkusunu bilerek onunla oynamak için salatalık gösterebilir. Fakat bu durum kedilerin strese girmesine neden olacaktır. Kedilerde stres demek, ilerleyen süreçte birtakım hastalıkların ortaya çıkması anlamına gelir.

Kediler Yabancılardan Korkar mı?

Kediler yabancılardan hoşlanmayan canlılardır. Yabancılar onlara göre bir tehdit unsurudur. Elbette bu konuda bazı istisnalar olacaktır. Örneğin bir kediye yaklaşırken ilgi ve sevgi dolu hislerinizi yansıtırsanız sizden hoşlanacaktır.

Kediler Elektrikli Cihazlardan Korkar mı?

Kediler saç kurutma makinesi ve elektrikli süpürgeden ciddi anlamda korkar. Öncelikle saç kurutma makinesinin onları içine çekeceğini düşünebilirler. Bu yüzden kedinizin olduğu ortamda saç kurutma makinesi çalıştırmamanız gerekir. Bir diğer elektronik cihaz, elektrikli süpürgedir. Sadece kediler için değil, diğer evcil canlılar için de geçerli olan bu korku aslında elektrik süpürgesinin sesinden kaynaklanır.

Kediler Balondan Korkar mı?

Kedilerle ilgili yapılan araştırmalarda balondan korktukları gözlemlenmiştir. Çünkü balonlar kedilerin hareket alanını kısıtlar ve sonrasında tanımlayamayacakları bir cisimle karşılaşacaklarını düşünürler. Bu nedenle kedinizin olduğu ortamda balonla oynamak veya balonları süs olarak kullanmanız tavsiye edilmez.

Kediler Sudan Korkar mı?

Evet kedilerin neredeyse tamamı sudan korkmaktadır. Sevimli dostlarımızın atalarından kalma olan bu alışkanlık nedeniyle bazı insanlar durumu garip karşılayabilir. Ancak kedilerin duş almak istememesi, suyu görünce kaçmaları ve benzeri durumlarda bölgeden uzaklaşmaları, sudan korktuklarının bir göstergesidir.

Sıradaki içerik:

Kedilerin En Çok Korktuğu Şeyler Nelerdir?