Kedilerin Nefret Ettiği Yiyecekler

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kedilerin nefret ettiği yiyecekler kedi sahipleri tarafından merak edilen bir konudur. Yeni şeyler keşfetmeyi ve yemek yemeyi oldukça seven kedilerin hoşlanmadığı ve nefret ettiği gıdalar bulunur. Bu gıdalar zorla vermeye çalışıldığında kedi farklı tepkimelerle yiyeceğe yönelik ilgisizliğini fark ettirecektir. Bu durum yiyeceği verirken süreci takip ederek anlaşılabilir.

Kedilerin Sevmediği Besinler Nelerdir?

Kedilerin nefret ettiği yiyecekler kedilerin beslenme süreçlerinin daha doğru bir şekilde yönetilmesini sağlar. Kedilerin sevmediği hatta nefret ettiği bazı yiyecekler bulunur. Öyle ki bir çoğunun kokusuna dahi tahammül edemezler. Kediler meyveler içerisinde portakal ve limona karşı büyük bir antipati duyarlar. Özellikle kokularını duyduklarında dahi hoşlanmayarak bunları fark ettirirler. Aslında kediler pek çok şeye karşı duyarlılık gösterirler ama yiyeceklerden en nefret ettikleri ve kaçınmak istedikleri şartlar bulunabilir. Kedilerde doğal bir tat seleksiyonu bulunur. Uzun süre kabın içerisinde kalmış, dış hava ile temas etmiş, yere düşmüş veya dökülmüş bozulmuş, uzun saatler açıkta kalmış yani tazeliğini yitirmiş olan tüm yiyeceklere dokunmaktan, ağızlarını sürmekten nefret ederler. Konserve ürünlerine karşı aşırı bir düşkünlükleri bulunmamakla beraber eğer konserve ürünler bayatlamış ve tarihi geçmişse yemek istemeyeceklerdir. Metal kutular içerisinde özel olarak üretilmiş kedi mamaları kedilerde metalin ağır yapısının yemeğe sinmesi ile oluşan kokudan hoşlanmadıkları da gözlemlenmektedir.

Kediler Bazı Besilerinden Neden Nefret Eder?

Kedilerin nefret ettiği yiyecekler tespit edildiğinde damak tatlarına uygun olan en doğru beslenme şekli de bulunabilecektir. Kediler bazı besinlerden sindiremediği için nefret edebilirler. Bazen kedilerin ağız yapılarından kaynaklı olarak yedikleri yiyecekten hoşnut olmadıkları ve kokularına bile tahammül edemedikleri görülebilir. Kedilerin vücuduna zarar veren yiyecekler sindirimi zorlaştıran yiyecekler doğal olarak o ürünlerden uzak durmalarına sebep olur. Özellik soğan ve sarımsak gibi kokulu ürünler kedinin vücudunda annemi rahatsızlığının sebep olabilir. Bu miktar fazlalığı arttıkça zehirlenme durumuna gidebilir. Kediler çiğ ürünlerden hoşlanmazlar. Bu vücutlarında zehirlenmeye dahi sebep olur. Köpek maması, içinde kafein barındıran ve alkol bulunan içecekler, çiğ halde pişmemiş hamur, üzüm türleri kedilerin hoşlanmadıkları ve onlara zarar veren yiyeceklerdendir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kedilerin Nefret Ettiği Yiyecekler