Kedim Kucağıma Oturmuyor

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bazı kedi sahipleri ‘kedim kucağıma oturmuyor, ne yapabilirim’ sorusunun yanıtlarını araştırmaya devam ediyor. Son derece sevimli olan kedi dostlarımız bazen kucağa oturma alışkanlığına sahip olmayabilir. Bu konuda kedi sahiplerinin de birçok alıştırma yaptığı bilinir. Ancak kedilerin de insanlar gibi farklı kişiliklere sahip olduğu unutulmamalıdır. Yani kediniz her istediğiniz anda kucağınıza oturmayı reddedebilir. Şimdi ‘kedim kucağıma oturmuyor, ne yapmam lazım’ gibi sorular için yapılması gerekenleri sıralıyor olacağız.

Bazı Kediler Hiçbir Şekilde Kucağınıza Oturmayabilir

Kedilerin kişilik sahibi olan canlılar olduğunu söylemiştik. Bazı kediler bu yüzden kucak kedisi olmayabilirler. Kedi sahipleri bu duruma her zaman saygı göstermelidir. En azından yanınıza oturtarak onlara sevgi ve şefkat göstermeli ve ilgiyi elden bırakmamalısınız. Kedilerle oynamanız bile onların mutlu olmasını sağlayacaktır. Haliyle mutlu olduklarını sadece kucağınıza oturarak göstermeyebilirler. Sonuç itibariyle insanlar gibi kedilerin de sevgilerini göstermelerinde farklı yöntemlere başvurduğu unutulmamalıdır.

Kedinizi bu noktada özgür bırakmalı ve istedikleri gibi size sevgi göstermelerini sağlamalısınız. Onların özgürlüğünü kısıtlamak ya da istemediği bir hareketi yapmaya zorlamak, stresli olmalarına neden olacaktır. Zaten mutlu olmadığı bir ortamda saldırgan davranışlar sergileyebilecekleri için duygularına saygı göstermenizi öneriyoruz.

Yaş Faktörü Kucak Sevgisi Bakımından Önemli

Kedilerin yaşı, kucağınıza oturup oturmayacağını gösterebilir. Özetle yaş faktörü onların ne kadar enerjik olduğunu ortaya çıkaracaktır. Kediniz gençse hareketli olacak ve kucakta oturmayı reddedecektir. Yaşlı kediler ise genelde kucağınıza oturarak ilgi beklemeye devam eder. Yaşın ilerlemesiyle enerjisini kaybeden kediler bazen de kendini aciz hissedeceğinden, kucağınızın daha güvenli olduğunu düşünür.

Sonuç itibariyle kediniz kucağınıza oturmuyorsa onu zorlamanızın hiçbir anlamı olmayacaktır. Bazen de kedinizin çok fazla sevgi sunulan bir ortamda büyümüş olması, kucağınıza oturmamasının nedeni olabilir. Çünkü yaşanmışlık faktörleri, kedilerin yeniden aynı hareketi yapmalarını engelleyebilir. Bazen insanlardan korkabilen, stresli günler geçiren ya da az sosyalleşen kedilerin de kucağınıza gelmesi zor olacaktır. Her şeye rağmen onlara olan ilginizi ve sevginizi yitirmeden gerekli desteği vermeli ve bu davranışlarından dolayı cezalandırma yolunu seçmemelisiniz. Bunun dışında ekstra bir uygulamaya gerek duymadan onları olduğu gibi kabul etmek daha mantıklı olacaktır.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kedim Kucağıma Oturmuyor